Избавете се од болки во зглобовите

Зглобови без болки со кремот «Hondrocream»!

 • Го спречува таложењето на солите
 • Ги обновува зглобовите и ткивата
 • Избавува од болки и отекување

Акција! Попуст од 50%!

1980 руб. 990 руб.

Ние ќе Ви се јавиме во рок од 15 минути за да ги утврдиме деталите на нарачката

Што го прави Hondrocream така ефикасен?

component

Hondrocream

Придонесува за активно заживување на ткивата, го активизира метаболизмот

component

Гликозамин

Ги обновува и зацврстува зглобовите во случај на артритис и артроза

component

Хондроитин

Го стимулира изработувањето на хијалуронската киселина која е одговорна за здравјето на ´рскавиците

component

Камфор

Ги отстранува воспалувањата и болката, доколку се влоши состојбата на зглобовите, ´рскавиците и лигаментите

Како да се употребува кремот «Hondrocream»?

component

1

Земете малку од кремот

component

2

Нанесете го на проблематичните делови (нозе, лакти и т. н.)

component

3

Растријте го кремот со движења како при масажа

component

4

Dopustite krema da apsorbira

component

5

Повторувајте секој ден

Избавете се од болки во зглобовите баш сега!

Останаа уште 7 пакувања!

14
Часови
:
32
Минути
:
28
Секунди

Ние ќе Ви се јавиме во рок од 15 минути за да ги утврдиме деталите на нарачката

Акција! Попуст од 50%!

1980 руб. 990 руб.

Коментари за кремот "Hondrocream"

 • Димитар, 45 години, Битола

  Во младоста интензивно вежбав, а работев и како градежен работник. Таквото оптоварување бргу почна да влијае на состојбата на зглобовите и ´рскавиците. На 40-годишна возраст колената и крстот ме вознемируваа практично секој ден: мало физичко оптоварување или промена на времето веднаш влијаеше на мојата состојба. Го пробав овој крем. Резултат има! Болката се смирува и се појавува поретко

 • Радмила, 34 години, Скопје

  Кога прстите почнаа да ме болат и крцкаат, мојот лекар ми го препорача кремот «Hondrocream». Јас го купив и многу ми е драго што го послушав неговиот совет. Кремот ме куртули од болките и напрегнатоста во дланките, а потоа престана и крцкањето. Јас нормално работам и речиси заборавив на болеста. Сега нарачувам и за мајка ми, нејзе ефектот исто така ѝ се допадна.

 • Соња, 52 года, Кратово

  Откако навршив 40 години ми се појавија болки во глуждот, ми ставија неутешна дијагноза – ревматоиден артритис. Што ли не пробав, заради семејството, децата, та не сакав да останам неподвижна... Ама само со Hondrocream ми олесна. На сите што имаат проблематични зглобови им го советувам, бидејќи навистина помага!

 • Радмила, 34 години, Скопје

  Кога прстите почнаа да ме болат и крцкаат, мојот лекар ми го препорача кремот «Hondrocream». Јас го купив и многу ми е драго што го послушав неговиот совет. Кремот ме куртули од болките и напрегнатоста во дланките, а потоа престана и крцкањето. Јас нормално работам и речиси заборавив на болеста. Сега нарачувам и за мајка ми, нејзе ефектот исто така ѝ се допадна.

 1. 1
 2. 2
 3. 3

Внимание! Пазете се од фалсификат!

Кремот «Hondrocream» е многу популарно и ефикасно средство, затоа на интернет сè почесто се појавуваат фалсификати. Не дозволувајте да бидете измамени!

Оригинален крем «Hondrocream» против болести на зглобовите може да купите само во нашата продавница. Ние сме официјални дистрибутери за Македонија и Ви го гарантираме квалитетот на сета продукција.

БИДЕТЕ ЗДРАВИ!

Со нарачката кај нас Вие ќе добиете:

component

Оригинален крем «Hondrocream» за зглобови

component

Поволна цена

component

Брза достава

Избавете се од болките во зглобовите баш сега!

Останаа уште 7 пакувања!

14
Часови
:
32
Минути
:
28
Секунди

Ние ќе Ви се јавиме во рок од 15 минути за да ги утврдиме деталите на нарачката

Акција! Попуст од 50%!

1980 руб. 990 руб.